Małopolski Informator Społeczny Małopolski Informator Społeczny

Dodaj do bazy
Wypełnij formularz, dodaj
instytucję lub organizację.
Polecamy
Poleć znajomemuDrukuj stronę

 Geneza  

W 1994 roku Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie rozpoczął współpracę z vzw Ter Wilgen Kluisbergen (Flandria). W ramach jednego z etapów współpracy stworzono komputerową bazę danych – Małopolski Informator Społeczny (MIS). Bezpośrednią inspiracją dla tego przedsięwzięcia było rozwiązanie z powodzeniem funkcjonujące we Flandrii Wschodniej, a prowadzone przez pracowników Urzędu Prowincji Flandrii Wschodniej w Gandawie - tzw. "Sociale Kaart".  Powstający Vortal miał zbierać rozproszone informacje na temat wsparcia oferowanego przez różnego rodzaju placówki pomocowe  w regionie.

Do realizacji pomysłu w 2002 roku zostali zaproszeni pracownicy socjalni dwóch małopolskich powiatów - dąbrowskiego i proszowickiego. Wykorzystując rozwiązania flamandzkie pracownicy ROPS, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Ośrodków Pomocy Społecznej pracowali nad budową takiej konstrukcji Vortalu, która byłaby dostosowana do polskich warunków oraz odpowiadała obserwowanym na co dzień potrzebom.
Vortal miał stanowić praktyczne narzędzie pracy dla szeroko pojętej kadry pomocy społecznej, instrument, dzięki któremu pracownicy instytucji pomocowych w szybki i prosty sposób będą mogli odnaleźć potrzebne klientowi informacje i skrócić jego drogę do potrzebnej formy pomocy. Z drugiej strony baza miała stanowić źródło informacji dla zainteresowanych określoną formą wsparcia i pomagać w szybkim dotarciu do odpowiedniej instytucji, placówki czy organizacji.

W 2010 roku Małopolski Informator Społeczny (MIS) został zmodyfikowany przez zespół Małopolskiego Obserwatorium Polityki Społecznej. W ramach projektu została zaktualizowana i usystematyzowana baza danych Małopolskiego Informatora Społecznego oraz zaprojektowana przyjazna użytkownikowi nowa szata graficzna. Baza jest na bieżąco aktualizowana i uzupełniana o kolejne instytucje działające w sferze społecznej Małopolski.


Przebudowa Vortalu współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

PO KLWMROPSEFS

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Małopolskie Obserwatorium Polityki Społecznej
ul. Piastowska 32, 30-070 Kraków, tel.: 012 661 03 00, fax: 012 422 06 36 w.44, www.politykaspoleczna.obserwatorium.malopolska.pl